Bardotka. Skąd nazwa tego popularnego stanika?

Mianem bardotki określa się popularny fason biustonosza. Nazwa ta pochodzi od nazwiska Brigitte Bardot, francuskiej aktorki, której szczyt sławy przypada na lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku. O Brigitte Bardot zrobiło się głośno nie tylko z uwagi na jej talent aktorski, ale także na niezwykłą urodę, która określana była jako ucieleśnienie kobiecości.

Piękna gwiazda złotego ekranu stała się wzorem do naśladowani dla wielu kobiet. Chciały wyglądać jak ona i jak ona się ubierać. Bardot była prekursorką w świecie mody, choć jak przyznała w późniejszych wywiadach nie spodziewała się, że tak się stanie. Rozpropagowana przez tą słynna aktorkę bardotka to rodzaj stanika, który najczęściej pozbawiony jest ramiączek. Cechą charakterystyczną jest także usztywnienie fiszbinami. Stanik daje wrażenie, iż jest skrojony u góry i pod biustem w prostej linii. Bardotka często wybierana jest do sukienek z większym dekoltem. Biust jest odważnie wyeksponowany i nadaje wrażenia zmysłowości.

Bardotka stanik – kobiecość w najlepszym wydaniu

Biustonosze bez ramiączek, takie jak bardotka nadają się wieczorowych kreacji, które mają odsłaniać ramiona i plecy. W kobiecej szafie taki rodzaj stanika to z pewnością pozycja obowiązkowa. Taki fason stanika ma także zastosowanie w bikini. Bardotka jest przeznaczona, zarówno do małych, jak i obfitych biustów. W tym pierwszym przypadku mamy najczęściej do czynienia z modelem push up. Piersi są wówczas uniesione i odpowiednio usztywnione. W przypadku bikini z bardotką bez ramiączek, atutem jest możliwość opalenia pleców i ramion bez obaw, że pozostaną na nich blade ślady.  Brigitte Bardot pozostawiła kobietom niezwykły trend, który zdaje się być nieśmiertelnym. Mimo, iż trendy modowe się zmieniają, ulegają modyfikacją, niektóre fasony wdarły się już na stałe do damskiej garderoby. Ponadczasowość bardotki świadczy o tym, że panie są wdzięczne znanej aktorce za to, że pozwoliła im poczuć się niezwykle zmysłowo i kobieco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *